Drodzy Rodzice!

Wasze dzieci zaczynają wspaniałą przygodę samodzielnego czytania i czerpania radości z przebywania w świecie książek.
Kolekcja „Pierwsze Czytanki” ułatwi im rozpoznawanie liter, sylab, składanie całych wyrazów, a później zdań. Zwieńczeniem tej nauki ma być opanowanie i udoskonalenie umiejętności płynnego czytania. Książki pogrupowaliśmy według zasady stopniowania trudności na 4 poziomy. Są one jednak tylko pewną wskazówką dla rodziców, mogących zadecydować, który poziom jest w danym momencie najbardziej odpowiedni dla ich dziecka. Na każdym poziomie proponujemy interesujące opowiadania z barwnymi ilustracjami, ciekawie wkomponowanymi w tekst. Duża i prosta czcionka niewątpliwie ułatwia czytanie i jest kolejnym atutem naszych książek z tej kolekcji.
Poziom pierwszy – czytam proste wyrazy
Książki z tego poziomu są przeznaczone dla dzieci, które dopiero zaczynają przygodę z czytaniem. Tekst narratorski czyta ktoś dorosły. Wyróżnione graficznie pojedyncze, proste wyrazy, np. w dymkach – dziecko. Wyrazy te są podzielone na głoski lub na sylaby, nie mają zmiękczeń i dwuznaków.
Poziom drugi – czytam proste, krótkie zdania
Zakwalifikowane do tego poziomu książki są adresowane do dzieci, które uczą się czytać. Tekst narratorski czyta ktoś dorosły. Z kolei zapisane w dymkach proste, krótkie zdania – dziecko. Zdania te są zbudowane z wyrazów bez zmiękczeń i dwuznaków.
Poziom trzeci – czytam zdania pojedyncze i złożone
Książki dla dzieci, które już czytają, znają wszystkie litery, dwuznaki i zmiękczenia, radzą sobie z dłuższymi zdaniami – nie tylko pojedynczymi, lecz także złożonymi. Na każdą książkę składa się nieco trudniejszy dłuższy tekst narratorski oraz tekst prostszy − umieszczony w dymkach. Dziecko może przeczytać całość samodzielnie lub z podziałem na dwa głosy, czyli z kimś dorosłym. W niektórych książkach z tego poziomu, w wypowiedziach zapisanych w dymkach, inny kolorem czcionki zostały wyróżnione dwuznaki, zmiękczenia i głoski nosowe w wygłosie. Ma to pomóc dziecku w zapamiętaniu pisowni trudnych dla niego wyrazów.
ready
Poziom czwarty – czytam płynnie i samodzielnie
Książki z tego poziomu są przeznaczone dla dzieci, które doskonalą umiejętność czytania. Czytają ze zrozumieniem i potrafią ogarnąć całą opowieść. Znają już różne typy wypowiedzeń. Bez problemu radzą sobie z tekstem zarówno narracyjnym, jak i dialogowym, mimo że jest on zbudowany ze zdań zdecydowanie dłuższych i zawierających trudniejsze słownictwo. Adresatami książek z tego poziomu są więc przede wszystkim te dzieci, które odkryły już przyjemność z samodzielnego, płynnego czytania.
Pamiętajcie, miłość do książek zaczyna się od pierwszych czytanek!  Pierwsza seria prezentowana w kolekcji to „Zwierzęta Oli”. Została ona zakwalifikowana do poziomu trzeciego, co oznacza, że jest przeznaczona dla dzieci, które znają już wszystkie litery i czytają dość płynnie.